O lokalitě
 
Skrýt text

O lokalitě

ČESKÁ REPUBLIKA

Otázka bezpečnosti je jedním z klíčových aspektů našeho života. A na svém významu díky událostem posledních let stále nabývá.

Proto nás velmi těší fakt, že Česká republika patří mezi 10 nejbezpečnějších zemí světa a v celosvětové konkurenci obsadila 7. místo!

Tuto pozici získala na základě Světového indexu míru, který každoročně měří Institute for Economics and Peace. Prostřednictvím indexu hodnotí rovinu vnitřní i vnější bezpečnosti.
Mezi ukazatele patří kriminalita, násilné trestné činy, politická stabilita, dodržování lidských práv i potenciál pro teroristické činy či pravděpodobnost násilných demonstrací. Zohledňuje se i počet vězňů či počet policistů a dalších ochranných složek státu.

Naše malá, leč krásná republika v srdci Evropy je tedy tou pravou destinací pro Vaši dovolenou!

 

WELLNESS HOTEL BABYLON je součástí unikátního ostrova zábavy - CENTRA BABYLON. Nachází se v srdci krajského města Liberce v severních Čechách, v liberecké kotlině mezi Ještědským hřbetem a Jizerskými horami. Součástí Libereckého kraje jsou další chráněné krajinné oblasti Krkonoše a Lužické hory, které skrývají krásné lesy, údolí a tvoří velmi příjemné prostředí pro pobyt návštěvníků s řadou zajímavých turistických cílů.

Malebné krajské město Liberec je svou polohou unikátním spojením mezi sportem v okolní přírodě a kulturním vyžitím v historickém městě. Zároveň má výbornou dostupnost - 100 km od hlavního města Prahy. Město se pyšní mnoha významnými budovami, např. radnicí, postavenou v novorenesančním stylu a dokončenou v roce 1893, jež je symbolem bohatství a hospodářského i kulturního rozvoje města. Za budovou radnice se nachází Divadlo F. X. Šaldy z roku 1883. Budovy lázní, muzea a obchodní komory tvoří svojí honosností a čistotou stylu zlaté jádro historické části města, jehož ozdobou je pak vilová čtvrť z přelomu 19. a 20. století, která svou jedinečností dokresluje tehdejší rozmach Liberce.

Město pod Ještědem

Liberec je někdy nazýván také městem pod Ještědem, jehož vrchol, vypínající se do výše 1012 metrů, zdobí moderní věž s restaurací a hotelem, která se stala dominantou celého kraje. Originální konstrukce ve tvaru rotačního hyperboloidu byla postavena podle projektu ing. arch. Karla Hubáčka, který byl za návrh oceněn prestižní Perretovou cenou. Dalším magnetem je ZOO v Liberci z roku 1919 - nejstarší svého druhu v ČR. V současné době se specializuje na chov vzácných a v přírodě často kriticky ohrožených druhů zvířat, z nichž největší zájem návštěvníků poutá liberecká rarita – bílí tygři. Významným turistickým cílem města je i Botanická zahrada Liberec.
DinoPark (v OC PLAZA), určený pro rodiny s dětmi, má připraveno na sedmdesát prehistorických modelů zvířat ve třiceti scénách s doprovodnými zvukovými efekty, 4D kino, stezku pro odvážné děti „DinoTrek“ a mnoho dalšího.

Kultura v Liberci

Milovníkům filmů slouží v Liberci dvě multikina Cinestar (v OC Nisa Liberec) a Cinema city (v OC Fórum Liberec). Důležitým článkem kultury v Liberci je Severočeské muzeum, které jako stálou expozici nabízí evropské užité umění od starověku do současnosti, přírodovědnou expozici, archeologickou expozici, historickou expozici, expozici mechanických hudebních automatů, kabinet fotografie a umělecký plakát. Naopak Oblastní galerie se může pochlubit stálou expozicí nizozemského malířství 16. - 18. století, francouzskou krajinomalbou 19. století, expozicí německého a rakouského malířství 19. století a českým uměním 20. století. Dále můžete navštívit Galerii Studna, Galerii Liberec, Galerii prostor 228, či Galerii Aktualität des Schönen.
Významným kulturním centrem města i celého regionu je Krajská vědecká knihovna. Díky miliónovému literárnímu fondu, rozsáhlým sbírkám norem, hudebnin, map a přístupem do on-line informačních databází představuje skutečně vydatný zdroj informací.
Mezi další významná kulturní zařízení města Liberec patří Kulturní a společenské centrum Lidové sady a také Dům kultury Liberec.

Okolí Liberce

Okolí Liberce i samo město skýtá množství příležitostí k nejrůznějším sportům provozovaným jak na amatérské, tak i na profesionální úrovni. K rekreačnímu sportování můžete využít okolních hor, jež vytvářejí ideální podmínky zejména pro turistiku, cykloturistiku nebo běh na lyžích, ale i golf. Na Ještědu je vybudován sportovní areál určený pro sjezdové lyžování, běh na lyžích a skoky na lyžích. Pro běh na lyžích slouží i běžecký areál ve Vesci. Ke sportování přímo ve městě lze využít moderní multifunkční Home Credit Arenu, která je domovem hokejového klubu Bílí tygři Liberec, fotbalový Stadion U Nisy, domovský stadion Slovanu Liberec, nebo plavecký bazén. Profesionální i začínající hráči golfu si přijdou na své. V blízkém okolí Liberce si můžete pro svou hru vybrat z několika golfových hřišť. Golf Grabštejn, Golf Harrachov, Golf Liberec, Golf Malevil, Golf Semily YPSILON GOLF RESORT LIBEREC a také Golf Club Ještěd, malebný areál situovaný na slunném úpatí Ještědu, který nabízí mnoho aktivit pro golfové hráče, začátečníky i rodiny s dětmi, včetně nově otevřené Golfové akademie se 6 jamkami.